Производи

Професионален сет за четки за шминка за пудра, контура, хајлајтер за руменило, сенки за очи, веѓи, кабуки, основа, коректор, кожна футрола за патување

Детали за производот

OEM/ODM

способности

Наша предност

Е-каталог

Најчесто поставувани прашања

Ознаки на производи

Професионален сет за четки за шминка за пудра, контура, хајлајтер за руменило, сенки за очи, веѓи, кабуки, основа, коректор, кожна футрола за патување

Пердуви:

1. Висококвалитетна синтетичка коса без суровост, мека и густа.
2.Содржи целосни четки за дизајн, практични за да ги задоволат вашите потреби за примена.
3.Без бледнее, паѓање, без мириси, цврсто фиксирана рачка.

 

За оваа ставка

 • Материјал за коса:Висококвалитетна синтетичка коса
 • Материјал на ферула:Алуминиум
 • Материјал за рачка:Висококвалитетна пластична рачка
 • Одело за:Четка за основање, четка за руменило, четка за пудра, четка за сенки за очи, четка за веѓи итн.

Професионална фабрика за четки за шминка, четки за лице и сунѓери за шминка Puff etcs повеќе од 10 години, која интегрира истражување и развој, производство и продажба во градот Шенжен, Кина

Експерт за четки и сунѓери за шминка.

kabuki brush suppliers cosmetic brushes suppliers cosmetic brush suppliers

cosmetic brush manufacturer travel cosmetic brush set professional brush set china

makeup brush bag travel makeup brush kit

 

 

 

 


 • Претходно:
 • Следно:

 • Production Process

  OUR ADVANTAGE

  Patents & certifications

  pdfЕ-каталог MyColor

  П: Дали сте вистински производител или фабрика?
  Одг:Да.Ние сме професионален производител во Шенжен Кина, кој е специјализиран за четки за шминка повеќе од 10 години, покривајќи го и врвниот и масовниот пазар за четки и сунѓери за шминка, алатки за убавина и кутии за складирање итн.Имаме свои професионални дизајнери и производствен тим и можеме да обезбедиме услуга OEM&ODM.

  П: Каква коса имате?
  Одг:
  Синтетичка коса: Најлонска коса, синтетичка коса,Jessfibre (Наш сопствен патент)
  Животинска коса: Козја коса, коса од верверица, коса од ласица/самур, коса од коњ/пони, коса од јазовец, коса од свиња

  П: Каков вид ферула можете да направите?
  Одг:Алуминиум, бакар или прилагоден по барање

  П: Каков вид на рачка можете да направите?
  Одг:
  Дрвена рачка, рачка од бамбус, дрвена рачка, пластична рачка, акрилна рачка, кристална рачка, алуминиумска рачка

  П: Кој е вашиот MOQ?Може ли да нарачам некои за прв пат?
  Одг:Генерално, нашиот MOQ е 100 комплети за порибување, но може да се преговара.
  За OEM/приспособени производи, нашиот MOQ е 500-2000 комплети
  Примерокот може да се испрати за ваша проверка и ве молиме кажете ни ги деталите за вашите барања како форма, количина итн.

  П: Може ли да го испечатам логото на мојот бренд или компанија на производите?(Приватна ознака?)
  Одг:Да, можеме да обезбедиме услуги за печатење лого.

  П: Дали можам да направам сопствено приспособено пакување?
  Одг:Да, можеш, ние имаме сопствен тим на професионални дизајнери и можеме да ви помогнеме при дизајнирање.

  П: Кое е времето за испорака?
  Одг:За приспособените производи, времето за испорака е 30-45 дена по депонирањето и потврдениот примерок.