Материјали за коса - Шенжен MyColor Козметика копродукции, ООД

материјали за коса

материјали за коса

козји влакна

Синтетички / Најлон коса

1.Easier да се исчисти темелно
2.Stands до растворувачи, држи ја креира добро.
3.Dries побрзо после миење
4.Cruelty слободен
5.No протеин елемент
6.Vegan пријателски
7.Tends да биде поцврст, иако повеќе флексибилни верзии се достапни
8.Better за крем, гел, течност, но не се ефективни, како во прав
9. прав, исто така може да се примени со синтетички специјално дизајниран за цел

животински Влакна

козји влакна

1.Most заеднички тип кој се користи во шминка четки.
2.Highly ефикасна во пакување и примена на прав
3. Може скрие порите ефикасно и дава блескав и glowy финиш
Во Кина, постојат повеќе од 20 степени на козји влакна: XGF, ZGF, BJF, HJF, # 2, # 10, Двојната извлечени, Единствен извлечени итн
XGF е со најдобар квалитет и повеќето скапи. Помалку корисници и корисниците можат да си дозволат четки шминка со XGF или ZGF.
BJF е подобар од HJF и се применува подобро за топ-одделение шминка четки. Но, некои познати брендови како MAC обично користат HJF за некои од нивните четки.
# 2 е најдобар во среден квалитет козји влакна. Тоа е суров. Може да се почувствува само својата мекост во пети.
# 10 е полошо од # 2. Тоа е многу остра и се применува за евтини и мали четки.
Двоен подготвени & Единечен Извлечени коса е најлошото козји влакна. Тоа не мора пети. И тоа е доста суров, повеќе примени за оние кои се за еднократна употреба шминка четки.

козји влакна

козји влакна

Коњ / Пони коса

1.Has цилиндрична форма
2.Equal дебелина од корен да се врвот
3.Durable и силна.
4.Excellent за contouring поради силните кине.
5. прв избор за очи четки, поради својата мекост, конкурентна цена, и флексибилни.

верверица коса

1.Thin, со зашилен врв и униформа тело.
2. Со малку или без пролет.
3.Good за сува и чувствителна кожа
4.Deliver мека покриеност со природен резултат

козји влакна

козји влакна

Weasel / Sable коса

1.Soft, еластична, еластични, флексибилни и издржливи
2.Great за боење и работа прецизност
3. Може да се примени не само со прав, но со течност или крем шминка

јазовец коса

1. На врвот е многу тенка
2. корен е груба, дебели и еластични
3.Used во Четки, кои работат да се дефинира и формата
4.Ideal за веѓа четки
5.China е главен извор на јазовец коса за шминка четки

козји влакна

козји влакна

свиња коса

1.Very порозна
2.Picks повеќе пигменти и дистрибуира нив еднакво
3.Boar влакната на косата може, исто така, помага во лесно контролирање на вашиот шминка кога мешање