Вести

Вести

 • The 3 Biggest Mistakes You Might be Making With Your Blender

  3-те најголеми грешки што можеби ги правите со вашиот блендер

  1. Го користите суво.Специјалната аква-активирана пена создава мазна и изедначена мешавина кога сунѓерот прво ќе се натопи во вода.Професионалните шминкери сакаат да го користат влажниот сунѓер, така што апликацијата за основата продолжува беспрекорно.Уште подобро, ако сте потрошиле еден тон мола на таа основа, сатура...
  Прочитај повеќе
 • Why should you always wet your makeup sponge?

  Зошто секогаш треба да го мокрите сунѓерчето за шминкање?

  Ако сакате редовно да се шминкате, можеби сте свесни за овој совет: многу е поедноставно да се шминкате со влажно сунѓерче.Според експертите за убавина, мокрењето на сунѓерчето за шминка исто така може да заштеди време.Главни причини за користење на влажен сунѓер за шминкање 1. Подобра хигиена Обезбедување дека ќе ја навлажните шминката...
  Прочитај повеќе
 • What are different ways to clean makeup sponges?

  Кои се различните начини за чистење на сунѓерите за шминкање?

  Чистењето на вашиот блендер за убавина на вистински начин е секогаш предизвикувачка работа.Проверете ги овие едноставни хакови што можете да ги испробате со вашиот блендер.1. Исчистете го вашиот блендер со течно средство за чистење или сапун кога е многу користен, средството за чистење е одличен начин да го исчистите темелно. Стиснете го вашиот сунѓер под трчање...
  Прочитај повеќе
 • How do I get rid of oil on makeup brushes? They are stained with oil?

  Како да се ослободам од маслото на четките за шминкање?Дали се извалкани со масло?

  Тоа зависи од тоа дали се однесувате на природни четки за коса или синтетички.За синтетички (кои вообичаено се користат за течна/крема шминка), треба да се користи 91% изопропил алкохол за темелно да се исчистат по секоја употреба.91% изопропил алкохол е ефтин, и не само што ќе ги отстрани ...
  Прочитај повеќе
 • How do I use a Jade Roller? 

  Како да користам ваљак од Jade?

  Jade Rolling е многу едноставно за совладување, и тие се многу прифатлив додаток на вашата рутина за нега на кожата.1) Откако ќе го исчистите лицето, нанесете го омиленото масло за лице како прв чекор, бидејќи ваљакот од жад ќе и помогне на вашата кожа подобро да го апсорбира производот.2) Почнете од брадата и нежно се тркалајте хоризонтално ...
  Прочитај повеќе
 • What is the complete set of the makeup brushes you need to do a full face makeup?

  Кој е комплетниот сет на четки за шминка што ви се потребни за шминкање на целото лице?

  За шминкање на целото лице би рекол дека дефинитивно ви е потребен овој сет четки: Содржи: ● четка за основа - долги, рамни влакна и заострен врв ● Четка за коректор - мека и рамна со зашилен врв и широка основа ● Четка за пудра - мека, полна и заоблена ● Четка за вентилатор - слична на боја за вентилатор...
  Прочитај повеќе
 • What kind of hair is used in makeup brushes?

  Каква коса се користи во четките за шминка?

  Коса со синтетичка четка за шминка Синтетичката коса е вештачка направена од најлонски или полиестерски филаменти.Тие можат да бидат заострени, навртени, означени, абразивни или гравирани за да се зголеми способноста за носење бои.Често, синтетичките филаменти се бојадисуваат и се печат за да бидат помеки и повпиваат.Заедничкото влакно ар...
  Прочитај повеќе
 • Rolling With The Times: Everything You Need To Know About Derma Rolling

  Rolling With The Times: Сè што треба да знаете за Derma Rolling

  Ако сте го сретнале терминот дерма ролинг или микро иглички, можеби се прашувате како боцкањето игли во вашата кожа би можело да биде добра идеја!Но, не дозволувајте тие безопасни игли да ве заплашат.Ќе ве запознаеме со вашиот нов најдобар пријател.Значи, што навистина ги прави овие игли...
  Прочитај повеќе
 • How to Use a Beauty Sponge: Tips and Tricks

  Како да користите сунѓер за убавина: Совети и трикови

  Ах, обожаваниот сунѓер за убавина: штом еднаш ќе го пробате, ќе се запрашате како некогаш сте живееле без нив.Тие се разноврсни по тоа што можат да се користат влажни или суви, како и со креми, течности, прашоци и минерали.Како да го користите: .За производи во прав како основа за пудра, руменило, бронзер или сенка за очи, користете ...
  Прочитај повеќе
 • Benefits of Using a Face Brush

  Придобивките од употребата на четка за лице

  Четките за чистење на лицето постојат веќе некое време.Оваа рачна алатка брзо станува задолжителна во вашата секојдневна рутина за нега на кожата.Ефикасно ги чисти сите области на лицето, се справува со несовршеностите и создава кожа што едвај чекате да ја покажете.Четката за чистење на лицето може да ве поддржи...
  Прочитај повеќе
 • The top 5 makeup tools every woman needs

  Топ 5 алатки за шминкање што и се потребни на секоја жена

  Совршеноста на шминката не е само бренд или квалитет.Правилната примена е фундаментална.Затоа е толку важно да се има соодветни алатки.Секоја алатка за шминка има своја уникатна функција.Но, во свет со премногу опции, лесно е да се наполни со чанта за шминка која тежи 10 килограми и ќе ...
  Прочитај повеќе
 • MAKEUP BRUSH HYGIENE TIPS FOR YOU AND YOUR CLIENTS

  СОВЕТИ ЗА ХИГИЕНСКА ЧЕТКА ЗА ШМИНКА ЗА ВАС И ВАШИТЕ КЛИЕНТИ

  СОВЕТИ ЗА ХИГИЕНА ЗА ЧЕТКИ ЗА ШМИНКА ЗА ВАС И ВАШИТЕ КЛИЕНТИ Еве едно прашање што секаде им се поставува на козметолозите и шминкерите: „Знам дека редовно ги чистите четките и опремата, бидејќи имате повеќе клиенти, но колку често треба да ги чистам сопствените четки ?А што е најдоброто...
  Прочитај повеќе
123456Следно >>> Страница 1/11