Lajme

Lajme

 • The 3 Biggest Mistakes You Might be Making With Your Blender

  3 gabimet më të mëdha që mund të bëni me blenderin tuaj

  1. Po e përdorni të thatë.Shkuma speciale e aktivizuar me ujë krijon një përzierje të lëmuar dhe të njëtrajtshme kur sfungjeri zhytet për herë të parë në ujë.Artistëve profesionistë të grimit pëlqejnë përdorimin e lagështirës së sfungjerit në mënyrë që aplikimi i fondatinës të vazhdojë pa probleme.Më mirë akoma, nëse keni shpenzuar një ton moola për atë fondatinë, satura...
  Lexo më shumë
 • Why should you always wet your makeup sponge?

  Pse duhet të lagni gjithmonë sfungjerin e grimit?

  Nëse ju pëlqen të bëni grim rregullisht, mund të jeni të vetëdijshëm për këtë këshillë: Është shumë më e thjeshtë të aplikoni grim duke përdorur një sfungjer të lagur.Sipas ekspertëve të bukurisë, lagja e sfungjerit të grimit gjithashtu mund të kursejë kohë.Arsyet kryesore për të përdorur një sfungjer grimi të lagësht 1. Higjienë më e mirë Sigurimi që e lagni grimin...
  Lexo më shumë
 • What are different ways to clean makeup sponges?

  Cilat janë mënyrat e ndryshme për të pastruar sfungjerët e grimit?

  Pastrimi i blenderit tuaj të bukurisë në mënyrën e duhur është gjithmonë një gjë sfiduese.Kontrolloni këto hakime të thjeshta që mund të provoni me blenderin tuaj.1. Pastroni blenderin tuaj me pastrues të lëngshëm ose sapun kur është përdorur shumë, pastruesja është një mënyrë e shkëlqyeshme për ta pastruar tërësisht. Shtrydhni sfungjerin tuaj nën drejtimin...
  Lexo më shumë
 • How do I get rid of oil on makeup brushes? They are stained with oil?

  Si të shpëtoj vajin në furçat e grimit?A janë lyer me vaj?

  Varet nëse i referoheni furçave natyrale të flokëve apo sintetike.Për sintetikën (që zakonisht përdoren për aplikimin e grimit me lëng/krem), duhet të përdoret 91% alkool izopropil për t'i pastruar plotësisht pas çdo përdorimi.Alkooli izopropil 91% është i lirë dhe jo vetëm që do të largojë ...
  Lexo më shumë
 • How do I use a Jade Roller? 

  Si mund të përdor një rul Jade?

  Jade Rolling është shumë e thjeshtë për t'u zotëruar, dhe ato janë një shtesë shumë e përballueshme për rutinën tuaj të kujdesit të lëkurës.1)Pas pastrimit të fytyrës, aplikoni vajin tuaj të preferuar të fytyrës si hapin e parë, pasi Roller Jade do të ndihmojë lëkurën tuaj të absorbojë më mirë produktin.2) Filloni nga mjekra dhe rrokullisni butësisht horizontalisht ...
  Lexo më shumë
 • What is the complete set of the makeup brushes you need to do a full face makeup?

  Cili është grupi i plotë i furçave të grimit që ju nevojiten për të bërë një grim të plotë të fytyrës?

  Për të bërë grim të plotë të fytyrës do të thosha se ju duhet patjetër ky grup furçash: Përmban: ● Furçë themeli - qime të gjata, të sheshta dhe majë konike ● Furçë për fshehje - e butë dhe e sheshtë me majë të mprehtë dhe një bazë të gjerë ● Furçë pluhuri - e butë, e plotë dhe e rrumbullakosur ● Furça e ventilatorit - e ngjashme me bojën e ventilatorit...
  Lexo më shumë
 • What kind of hair is used in makeup brushes?

  Çfarë lloj flokësh përdoren në furçat e grimit?

  Flokët me furçë sintetike për grim Flokët sintetikë janë bërë nga njeriu ose nga filamente najloni ose poliester.Ato mund të jenë të ngushta, me majë, me flamur, të gërryer ose të gdhendura për të rritur aftësinë e bartjes së ngjyrave.Shpesh, fijet sintetike ngjyrosen dhe piqen për t'i bërë ato më të buta dhe më absorbuese.Filamenti i zakonshëm i ...
  Lexo më shumë
 • Rolling With The Times: Everything You Need To Know About Derma Rolling

  Rolling With The Times: Gjithçka që duhet të dini rreth Derma Rolling

  Nëse e keni hasur termin derma rolling ose mikro needling, mund të pyesni veten se si mund të jetë një ide e mirë futja e gjilpërave në lëkurën tuaj!Por, mos lejoni që ato gjilpëra të padëmshme t'ju frikësojnë.Ne do t'ju prezantojmë me mikun tuaj të ri më të mirë.Pra, çfarë i bën vërtet këto gjilpëra...
  Lexo më shumë
 • How to Use a Beauty Sponge: Tips and Tricks

  Si të përdorni një sfungjer bukurie: Këshilla dhe truke

  Ah, sfungjeri i adhuruar i bukurisë: Sapo të provoni një, do të pyesni veten se si keni jetuar ndonjëherë pa to.Ato janë të gjithanshme në atë që mund të përdoren të lagura ose të thata, dhe me kremra, lëngje, pluhura dhe minerale.Si ta përdorni: .Për produktet pudër si bazë pudër, skuqje, bronzer ose rimel, përdorni ...
  Lexo më shumë
 • Benefits of Using a Face Brush

  Përfitimet e përdorimit të një furçe për fytyrën

  Furçat e pastrimit të fytyrës kanë kohë që ekzistojnë.Ky mjet i dorës po bëhet shpejt një domosdoshmëri në rutinën tuaj të përditshme të kujdesit të lëkurës.Pastron në mënyrë efektive të gjitha zonat e fytyrës, trajton papërsosmëritë dhe prodhon lëkurë që mezi prisni ta shfaqni.Një furçë për pastrimin e fytyrës mund t'ju mbështesë...
  Lexo më shumë
 • The top 5 makeup tools every woman needs

  5 mjetet kryesore të grimit që i duhen çdo gruaje

  Përsosja e grimit nuk ka të bëjë thjesht me markën apo cilësinë.Aplikimi i duhur është thelbësor.Kjo është arsyeja pse të kesh mjetet e duhura është kaq e rëndësishme.Çdo mjet grimi ka funksionin e tij unik.Por në një botë me shumë opsione, është e lehtë të përfundosh me një çantë grimi që peshon 10 kilogramë dhe...
  Lexo më shumë
 • MAKEUP BRUSH HYGIENE TIPS FOR YOU AND YOUR CLIENTS

  KËSHILLA HIGJENIKE PËR FURCA TË MIKIMIT PËR JU DHE KLIENTËT TUAJ

  KËSHILLA PËR HIGJENËN E FURCAVE TË MIKIMIT PËR JU DHE KLIENTËT TUAJ Ja një pyetje që u bëhet kozmetologëve dhe grimierëve kudo: “E di që ju i pastroni rregullisht furçat dhe pajisjet tuaja, pasi keni shumë klientë, por sa shpesh duhet t'i pastroj furçat e mia. ?Dhe cila është më e mira...
  Lexo më shumë