Materialet Hair - Shenzhen MyColor Kozmetikë Co, Ltd

Materialet e flokëve

Materialet e flokëve

lesh dhie

Sintetike / Nylon Hair

1.Easier për të pastruar tërësisht
2.Stands deri në tretës, mban formën e mirë.
3.Dries më të shpejtë pas larjes
4.Cruelty pagesë
5.No element proteinave
6.Vegan miqësore
7.Tends të jetë i fortë, edhe pse më fleksibël versionet janë në dispozicion
8.Better për krem, xhel, të lëngshme, por jo aq efektive sa pluhur
9. pluhurat gjithashtu mund të aplikohet me sintetike projektuar posaçërisht për këtë qëllim

Animal Hair

Bricjapi flokët

Lloji 1.Most e zakonshme e përdorur në brushat kozmetikë.
2.Highly efektive në paketim dhe duke aplikuar pluhur
3.Can poret fshehin në mënyrë efikase dhe të japë një fund rrezatues dhe glowy
në Kinë, ka më shumë se 20 notat e lesh dhie: XGF, ZGF, BJF, HJF, # 2, # 10, dyshe tërhequr, Single tërhequr etj
XGF është cilësi më të mirë dhe më të shtrenjtë. Më pak konsumatorët dhe përdoruesit mund të përballojë brushat kozmetikë me XGF ose ZGF.
BJF është më i mirë se HJF dhe është zbatuar më mirë për brushat e lartë të keq kozmetikë. Por disa markave të famshme si MAC zakonisht përdorin HJF për disa nga furçat e tyre.
# 2 është më i miri në dhie flokët të mesme të cilësisë. Ajo është e ashpër. Ju mund të ndjeheni vetëm butësi e saj në shputë.
# 10 është më e keqe se # 2. Ajo është shumë e ashpër dhe të aplikuar për brushat lirë dhe të vogla.
Dyfishtë tërhequr dhe flokët Single Barazim është më e keqja lesh dhie. Ajo nuk ka shputë. Dhe kjo është mjaft e ashpër, më të aplikuar për këto brushat kozmetikë disponueshme.

lesh dhie

lesh dhie

Kali / Pony flokët

1.Has një formë cilindrike
trashësi 2.Equal nga rrënja to top
3.Durable dhe të fortë.
4.Excellent për contouring shkak të parakohshme të fortë.
Zgjedhja 5. parë për brushat sy, për shkak të butësi e saj, të çmimeve konkurruese, dhe fleksibël.

Squirrel flokët

1.Thin, me nje tip vuri dhe trupin uniforme.
2.With pak ose aspak pranverë.
3.Good për lëkurë të thatë ose të ndjeshme
4.Deliver mbulim të butë me rezultat natyror

lesh dhie

lesh dhie

Weasel / Sable flokët

1.Soft, elastike, elastike, elastike dhe të qëndrueshme
2.Great për t'u ngjyrosur dhe saktësi të punës
3.Can të aplikohet jo vetëm me pluhur, por me kozmetikë të lëngshme ose krem

Badger flokët

1. tip është shumë e hollë
rrënjë 2. është i përafërt, i trashë dhe elastike
3.Used në Brushes që punojnë për të përcaktuar dhe formë
4.Ideal për vetull brushat
5.China është burimi kryesor i flokëve badger për brushat kozmetikë

lesh dhie

lesh dhie

Boar flokët

1.Very poroze
2.Picks deri më pigmente dhe i shpërndan ato në mënyrë të barabartë
3.Boar shpohet e flokëve mund të ndihmojnë në kontrollin e lehtë përbërjen tuaj, kur përzierja