Вести од компанијата

Вести од компанијата

 • How To Use An Eye Shadow Blending Brush

  Како да користите четка за мешање на сенки за очи

  Овде е нешто за сенките за очи - ако не се измешаат правилно, може да изгледаат нечисто, претерано или како дете да ги стави.Значи, четката за мешање на сенки навистина е предност за вашата игра за шминка.Постојат многу видови четки за мешање на сенки за очи.Одржувајте ги работите едноставни со избирање: А фле...
  Прочитај повеќе
 • All You Want To Know About Eye Makeup Brushes: A Beginner’s Guide

  Сè што сакате да знаете за четките за шминка за очи: водич за почетници

  Совладувањето на уметноста за шминкање очи не е лесна работа.За секој љубител на шминка, важно е да знаете како да користите алатки за шминка на почетокот за да ја добиете таа магија на вашето лице.За да добиете блескав изглед на око, од суштинско значење е да ги спуштите основите.Откако ќе знаете каков тип на четки да користите и...
  Прочитај повеќе
 • The reason why you don’t look good after so long makeup is the lack of TA

  Причината поради која не изгледате добро после толку долго шминкање е недостатокот на ТА

  Според типот на употреба на козметичка четка Четка за долна четка за натопување на течна подлога или крема за подлога.Општо земено, девојчињата со масло и мешана кожа се погодни за користење четка за шминка и шминка.Сувата кожа најдобро се прави со влажни сунѓерски јајца.Обликот на основната четка е главно направен од два вида,...
  Прочитај повеќе
 • The ultimate makeup brush guide which makeup brush to use?

  Крајниот водич за четка за шминка која четка за шминка да ја користите?

  По неколку тестови за шминкање со различни четки за шминка, дојдов до заклучок: во арсеналот за убавина на жената, вистинската четка за шминка е нејзината врвна алатка.За да одлучам која четка за шминка е најдобра за мене, го намалив мојот избор со одредување кој тип на шминка вообичаено го користам.Како генерален р...
  Прочитај повеќе
 • How to Use a Makeup Sponge for a Flawless Look in 2 Easy Steps

  Како да користите сунѓер за шминка за беспрекорен изглед во 2 лесни чекори

  Ако сакаме да ја именуваме нашата омилена алатка за убавина на сите времиња, би морале да кажеме дека сунѓерот за шминка ја зема тортата.Тоа ја менува играта за нанесување шминка и го прави лесно мешањето на вашата основа.Веројатно веќе имате еден (или неколку!) сунѓери на вашата суета, но можеби сепак сте лаж...
  Прочитај повеќе
 • What harm does the makeup brush not clean?

  Каква штета не чисти четката за шминкање?

  Каква штета четката за шминка не се мие долго време?Како што жените се повеќе се потпираат на козметика, шминката станува секојдневна потреба за многу луѓе, а многу почетници нема да користат четки за шминкање.Не знам како да чистам четки за шминка.Измиена, но не чистете ја четката за шминка ќе нанесе штета...
  Прочитај повеќе
 • MyColor Holiday Notice for Chinese Spring Festival

  Известување за одмор во MyColor за кинескиот пролетен фестивал

  Почитувани клиенти: Би сакале да ја искористиме оваа прилика да ви се заблагодариме за вашата љубезна поддршка сето ова време.Ве молиме, ве известуваме дека нашата компанија ќе го започне нашиот одмор од 20-ти јануари до 1-ви февруари, во чест на кинескиот традиционален фестивал, Пролетниот фестивал.Секоја нарачка ќе биде прифатена со...
  Прочитај повеќе
 • Merry Christmas from Shenzhen MyColor Cosmetics Co.,Ltd

  Среќен Божиќ од Shenzhen MyColor Cosmetics Co., Ltd

  Среќен Божиќ и Среќна Нова Година на сите!Голема благодарност за континуираната поддршка и доверба во изминатите години.И на двајцата им посакуваме снежни топки во наредната година.Нека вашата нова година биде исполнета со посебни моменти, топлина, мир и среќа.И ви ги посакуваме сите Божиќни радости и...
  Прочитај повеќе
 • Beautyworld Middle East 2020 in Dubai

  Beautyworld Middle East 2020 година во Дубаи

  Добри вести!Shenzhen MyColor Cosmetics Co., Ltd, водечка фабрика за висококвалитетни професионални четки за шминка и единечни четки повеќе од 10 години во градот Шенжен во Кина, ќе присуствува на саемот Beautyworld Блискиот Исток во 2020 година во Дубаи.Повелете посетете го нашиот штанд од 31 мај до 2 јуни!Сала: Т...
  Прочитај повеќе
 • Candies and samples from our warmest customer

  Бонбони и примероци од нашиот најтопол клиент

  Ти благодарам драга.Ви благодариме многу што ни ги испративте примероците од вашите комплети четки за шминка.И, исто така, многу ви благодарам за вашите бонбони.Тие се многу вкусни.Ние навистина ги сакаме.Ние ќе ги направиме четките по нарачка токму од вашите примероци и вашите барања.Ние веруваме дека ќе имаме ...
  Прочитај повеќе
 • One-day tour for the Production Department of Shenzhen MyColor

  Еднодневна турнеја за Одделот за производство на Shenzhen MyColor

  Нашиот оддел за производство (Dongguan Jessup Cosmetics Co., Ltd) ја имаше својата прекрасна еднодневна турнеја на 3 ноември.Ова е најважниот оддел на Shenzhen MyColor Cosmetics Co., Ltd.Тие преземаат целосна контрола врз квалитетот на четките за шминкање.Многу им благодарам за нивната напорна работа!!!
  Прочитај повеќе
 • Cosmoprof Asia Hongkong 2019

  Космопроф Азија Хонгконг 2019 година

  Дали планирате да присуствувате на Космопроф Азија Хонгконг во текот на 13-15 ноември 2019 година?Можеме ли да закажеме состанок со вас?Ние сме водечка фабрика за четки за шминка повеќе од 10 години, која исто така има своја фабрика за коса во Шенжен Сити, Кина.Сега развивме нова коса, Jessfibre, која е...
  Прочитај повеќе
12Следно >>> Страница 1/2